Teleskop MEADE Polaris 70 EQ DARMOWY TRANSPORT, 10008_71674

chwilowy brak towaru

  • Producent: Meade
  • Kategoria: Teleskopy

Teleskop refrakcyjny Meade Polaris 70 mm EQ
Refraktor achromatyczny. Średnica: 70 mm. Ogniskowa: 900 mm

Teleskop refrakcyjny Meade Polaris 70mm EQ to świetne narzędzie dla początkujących astronomów. Ten model to wyśmienity przyrząd do obserwacji powierzchni Księżyca i planet Układu Słonecznego. Teleskop jest prosty w obsłudze, dzięki temu może stanowić nadzwyczajne wprowadzenie do astronomii.

Dzięki niemu można uzyskać obrazy o wysokiej jakości i odpowiednim kontraście. W skład zestawu wchodzą trzy okulary. Załączone soczewki Barlowa jeszcze bardziej powiększają zakres powiększenia instrumentu. Szukacz Red Dot gwarantuje szybką i łatwą nawigację. Dołączone oprogramowanie Planetarium (płyta DVD) zagwarantuje jeszcze łatwiejszą nawigację po nocnym niebie.

Model Meade Polaris 70mm jest montowany na typowej płytce typu Dovetail. Niemiecki montaż paralaktyczny oszczędza czas nawigacji. Tego typu system montażowy może być wykorzystywany do obserwacji i astrofotografii. Mocny stalowy statyw zapewnia odpowiednią stabilizację instrumentu.

Oprogramowanie AutoStar Suite Astronomer Edition nauczy Cię poruszać się po nocnym niebie. Oprogramowanie wyświetla informacje o ponad 10 000 obiektach nieba, takich jak planety, gwiazdy, galaktyki i mgławice. Możesz wydrukować mapę gwiazd i planować swoje obserwacje. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows.

atrybuty:
Do teleskopu załączone jest wszystko to, co potrzebne do rozpoczęcia pierwszej obserwacji nocnego nieba.
Ten teleskop refrakcyjny o rozmiarze 70 mm (2,8") gwarantuje jasny obraz, dzięki temu rewelacyjnie nadaje się do podziwiania zarówno obiektów naziemnych, jak i ciał niebieskich.
Teleskop ma montaż paralaktyczny z prętem do regulacji mikroruchów, umożliwiający śledzenie ruchu ciał niebieskich po niebie. W zestawie znajdują się 3 okulary gwarantujące niewielkie, średnie i duże przybliżenie do obserwacji szeregu obiektów (Księżyc, planety lub obiekty naziemne).
Do teleskopu dołączana jest płyta DVD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy – planetarium zawierające ponad 10 000 ciał niebieskich (tylko na komputery z systemem Windows)
W pakiecie znajduje się także szukacz optyczny, który pomoże Ci w zlokalizowaniu obiektów do obserwacji.

informacje technologiczne:
kompozycja optyczna: refraktor
rodzaj: achromatyczny
powłoka układu optycznego: całkowitą warstwą
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 70
Ogniskowa, mm: 900
liczba przysłony: f/12,9
Okulary: 26 mm, 9 mm, 6,3 mm MA, 1,25"
Soczewka Barlowa: 2x
Szukacz: Red dot
Tubus ogniskujący: tubus ogniskujący z mechanizmem zębatkowym 1,25°
Statyw: wstępnie złożone, pełnowymiarowe nogi tubusu ze stali rdzoodpornej
Tacka na akcesoria: tak
Sterowanie teleskopem: ręczny
Montaż: paralaktyczny niemiecki
Pokrętła mikroruchów: dwuosiowe
uzupełniające parametry: kątowa złączka diagonalna 90° 1,25°
Poziom nowoczesnia: początkujący, dzieci
Obserwowane obiekty: planetarne, naziemne
Masa, kg: 7,56
wymiary, mm: 910 x 870 x 137

Podobne produkty w kategorii Teleskopy