• Producent: Meade
  • Kategoria: Teleskopy

Teleskop refrakcyjny Meade Polaris 90 mm EQ
Refraktor achromatyczny. Średnica: 90 mm. Ogniskowa: 900 mm

Teleskop refrakcyjny Meade Polaris 90mm EQ genialnie nadaje się do prowadzenia szczegółowych obserwacji Księżyca i planet Układu Słonecznego. Soczewki obiektywowe o pokaźnej aperturze (90 mm) pozwolą Ci zaobserwować fazy Merkurego i Wenus, satelity Saturna, Wielką Czerwoną Plamę Jowisza i dużo innych obiektów astronomicznych.

zestaw gromadzi trzy okulary i soczewki Barlowa – nawet najprostsza konfiguracja teleskopu pozwala uzyskać wielki zakres zwiększeń. Obserwacje zawsze powinno się rozpoczynać od okularu o długiej ogniskowej. Szukacz Red Dot zezwala na szybką lokalizację szukanego obiektu niebieskiego. W zestawie znajduje się także DVD z oprogramowaniem Planetarium.

Znany niemiecki montaż paralaktyczny pozwala na śledzenie ruchu dziennego obiektów na niebie. System regulacji mikroruchów gwarantuje płynne ruchy tubusu. Co więcej, na teleskopie można instalować napędy. Stalowy statyw gwarantuje odpowiednią stabilizację instrumentu w trakcie przeprowadzania obserwacji.

Oprogramowanie AutoStar Suite Astronomer Edition nauczy Cię poruszać się po nocnym niebie. Oprogramowanie wyświetla informacje o ponad 10 000 obiektach nieba, takich jak planety, gwiazdy, galaktyki i mgławice. Możesz wydrukować mapę gwiazd i planować swoje obserwacje. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows.

cechy:
Do teleskopu dołączone jest wszystko to, co niezbędne do rozpoczęcia pierwszej obserwacji nocnego nieba.
Ten teleskop refrakcyjny o wymiarze 90 mm (3,5") gwarantuje jasny obraz, dzięki temu nadzwyczajnie pasuje do podziwiania zarówno obiektów naziemnych, jak i ciał niebieskich.
Teleskop posiada montaż paralaktyczny z prętem do regulacji mikroruchów, umożliwiający śledzenie ruchu ciał niebieskich na niebie.
W pakiecie znajdują się 3 okulary zapewniające drobne, średnie i obfite przybliżenie do obserwacji szeregu obiektów (Księżyc, planety lub obiekty naziemne).
Do teleskopu dołączana jest płyta DVD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy – planetarium zawierające ponad 10 000 ciał niebieskich (tylko na komputery z systemem Windows).
W pakiecie znajduje się także szukacz optyczny, który pomoże Ci w zlokalizowaniu obiektów do obserwacji.

informacje technologiczne:
konstrukcja optyczna: refraktor
typ: achromatyczny
powłoka układu optycznego: całkowitą powłoką
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 90
Ogniskowa, mm: 900
ilość przysłony: f/10
Okulary: 26 mm, 9 mm, 6,3 mm MA, 1,25"
Soczewka Barlowa: 2x
Szukacz: Red dot
Tubus ogniskujący: tubus ogniskujący z mechanizmem zębatkowym 1,25°
Statyw: wstępnie złożone, pełnowymiarowe nogi tubusu ze stali nierdzewnej
Tacka na akcesoria: tak
Sterowanie teleskopem: ręczny
Montaż: paralaktyczny niemiecki
Pokrętła mikroruchów: dwuosiowe
uzupełniające właściwości: kątowa złączka diagonalna 90° 1,25°
Poziom innowacyjnia: początkujący
Obserwowane obiekty: planetarne, naziemne
Masa, kg: 9,16
rozmiary, mm: 905 x 870 x 1440

Podobne produkty w kategorii Teleskopy